obrączki

Nosić czy nie nosić obrączki? » powrót do porad

art

Obrączki to jednoznaczny symbol zawarcia związku małżeńskiego. W Polsce obrączki noszone są na serdecznych palcach prawej dłoni. Nie wszyscy jednak wyznają zasadę, że z obrączką nie należy się nigdy rozstawać i coraz częściej po ślubie obrączka ląduje w pudełku na biżuterię. Niektórzy odchodzą od codziennego noszenia obrączki ze względów praktycznych, na przykład przy wykonywaniu pracy, w której może zostać ona uszkodzona; inni natomiast nie noszą jej ze względów ideologicznych, twierdząc stanowczo, że miłość jest noszona tylko i wyłącznie w sercu, a nie na palcach u dłoni.

Inne osoby nie uznają w ogóle noszenia jakiejkolwiek biżuterii, dlatego też obrączka będzie im przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków. Społeczeństwo jednak odbiera jednoznacznie brak obrączki, sądząc, że dana osoba nie chce przyznawać się do zawarcia związku małżeńskiego, stwarzając pozór tego, że wciąż jest wolna i do wzięcia.

Należy jednak pamiętać, że obrączka nie świadczy o miłości, zaufaniu czy wierności. To tylko symbol tych cech, które lepiej okazywać czynami na co dzień, a nie ostentacyjnie pokazywać się z krążkiem na palcu. Noszenie obrączki nie jest obowiązkiem, a powinno być rozpatrywane w kategoriach przywileju, którego doświadczają małżonkowie po ślubie. Bywają również takie sytuacje, kiedy to tylko jedna osoba w związku nosi obrączkę, jednak nie powinna z tego tytułu rozpoczynać konfliktów z powodu, że partner nie podziela tego uznania dla ślubnej biżuterii, która powinna być noszona na co dzień.


dodano: 13.04.2016 12:28:36
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: obrączki, tradycja, wierność, ślub, wesele, wielkopolskie, wesela, poznań

user

Dominika Piś dodano: 25.11.2019 10:22:35

Każdy z małżonków powinien nosić obrączki. Nie tylko od święta, ale również na codzień.


0 0