obrączki

O co poprosić zamiast kwiatów? » powrót do porad

art

Dawno minęły czasy, gdy Para Młoda pod kościołem była zasypywana stertą ciętych kwiatów, które i tak kończyły swój żywot w wazonach porozstawianych po całym domu. Obecnie coraz częściej kwiaty zastępowane są innymi przedmiotami, a pomysłowość przyszłych małżonków czasami bywa zaskakująca. Cięte kwiaty szybko więdną i nowożeńcy zwykle nie mają z niego żadnego pożytku. Dlatego coraz częściej tradycja wręczania kwiatów przed kościołem jest zastępowana wręczaniem drobnych, czasem nietypowych upominków. O tym, co Para Młoda chciałaby dostać zamiast bukietu kwiatów, ślubni goście mogą dowiedzieć się z tekstów na zaproszeniach, często bardzo żartobliwie ujętych. Młodzi proszą zwykle o wino, słodycze, a także o kupony totolotka. Miłośnicy książek zamiast kwiatów wolą natomiast coś do poczytania.

Często też Pary Młode w najszczęśliwszym dla siebie dniu chcą się tym szczęściem podzielić z innymi. Na zaproszeniu możemy więc przeczytać, by zamiast kwiatów przynosić zabawki, maskotki czy przybory szkolne, które następnie świeżo poślubiona para przekaże do domu dziecka czy innej instytucji pomagającej dzieciom, a nawet księdzu proboszczowi, by rozdał je najbardziej potrzebującym. Jeśli Państwo Młodzi chcą zrobić coś dobrego dla innych, często proszą też o pokarm dla psów i kotów, który następnie zawożą do najbliższego schroniska.

Są jednak i takie pary, które nie chcą postępować na przekór tradycji i nie rezygnują z kwiatów. Jednak w zaproszeniach ślubnych zaznaczają, że zamiast ciętych wiązanek, które szybko zwiędną, dużo chętniej przyjęliby kwiaty doniczkowe.


dodano: 13.04.2016 09:07:44
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: prezenty zamiast kwiatów, ślub, wesele, pieniądze