obrączki

Oprawa muzyczna ślubu » powrót do porad

art

Skupiając się na wyborze zespołu, który będzie grał na weselu, nie zapominajmy, że równie ważna jest oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Muzyka w połączeniu z nabożeństwem tworzy podniosły, uroczysty nastrój, dzięki czemu moment zaślubin staje się niepowtarzalnym przeżyciem. Zarówno utwory, jak i muzyków warto wybrać tak, by ceremonia przebiegła w odświętnym nastroju, bez niepotrzebnych wpadek, które popsułyby magię chwili.

Jeżeli Para Młoda bierze ślub w kościele, gdzie są ładnie brzmiące i nastrojone organy, to właśnie one mogą być główną oprawą muzyczną uroczystości. Oczywiście, pod warunkiem, że wraz z możliwościami instrumentu idą w parze umiejętności wokalne organisty. Jeśli nie chcemy, by śpiewał organista, warto postawić na profesjonalnych muzyków. Wiele par decyduje się na utwór Ave Maria w wykonaniu zawodowej śpiewaczki. Dzięki temu uroczystość weselna staje się bardziej podniosła i pełna wzruszeń.

Oprócz organów, w kościele może zagrać całe mnóstwo instrumentów, zarówno solo, jak i w nietypowych połączeniach. Na uroczystościach ślubnych popularne są skrzypce, wiolonczele i flety. Pięknie i niepowtarzalnie brzmią w kościele także dźwięki harfy. Ogromny jest też wybór utworów, które stanowią oprawę ślubu – choć nadal najczęściej wybierane są powszechnie znane dzieła klasyków. Natomiast na ślubach stylizowanych na ludowo, zwłaszcza w niewielkich, wiejskich kościółkach, często można usłyszeć dźwięki akordeonu czy góralskiej kapeli, które tworzą niepowtarzalny, radosny nastrój.


dodano: 12.04.2016 14:06:32
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: ślub, zespół muzyczny, poznań, leszno, wielkopolskie