obrączki

Ślubny bukiet Panny Młodej » powrót do porad

art

Oprócz kreacji, fryzury i makijażu, ważnym elementem wyglądu Panny Młodej jest bukiet ślubny. Powinien podkreślać jej urodę i charakter, a jednocześnie idealnie współgrać z innymi elementami jej ubioru. Przy doborze ślubnej wiązanki punktem wyjścia powinien być kolor i krój sukni ślubnej. Jeżeli jest ona szeroka, rozkloszowana, pełna koronek, falbanek i wszelakich ozdób, z bukietem raczej nie należy przesadzać. Najlepsza będzie prosta i skromna wiązanka, która nie będzie odwracać uwagi od pięknej sukni. W tym przypadku idealny będzie klasyczny, okrągły biedermeier ułożony z czerwonych lub pastelowych róż.

Jeśli natomiast sukienka jest elegancka, ale prosto i skromnie uszyta, możemy sobie pozwolić na bardziej ozdobny czy ekstrawagancki bukiet. Panna Młoda powinna wielkość i kształt bukietu dobrać odpowiednio do swojej sylwetki. U niskich pań idealnie sprawdzą się tradycyjne, okrągłe bukieciki, dla pań wysokich natomiast polecane są dłuższe, zwisające i lejące się kompozycje. Najczęściej wybierane są bukiety okrągłe, zwisające lub w formie wachlarza. Ciekawie wyglądają też nietypowe bukiety, wykonane na przykład z polnych kwiatów, w formie torebki lub bluszczu.

Warto też wziąć pod uwagę kolor włosów Panny Młodej. Do brunetek najbardziej pasują kwiaty o zdecydowanych, nasyconych kolorach. Delikatne blondynki najlepiej wyglądają w towarzystwie jasnych pastelowych kwiatów z co najwyżej ciemnymi akcentami. Do włosów rudych najlepiej wybrać ciepłe, brązowe lub złote odcienie lub zielone wiązanki.


dodano: 12.04.2016 13:19:39
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: bukiet Panny Młodej, kwiaciarnia, poznań