obrączki

Wybieramy fotografa ślubnego » powrót do porad

art

Jedną z ważniejszych osób na naszym ślubie i weselu jest fotograf. To on, pozwala nam na zachowanie wspomnień po tych uroczystych chwilach na bardzo długi czas. Jego wybór to równie ważna sprawa jak dobór odpowiedniego menu czy chociażby decyzja o tym, czym pojedziemy do ślubu. Zobaczmy, w jaki sposób i kiedy należy rozpocząć poszukiwania tego właśnie specjalisty.

Wybór fotografa weselnego czy też ślubno – weselnego, powinien zostać dokonany, na co najmniej rok przed planowaną uroczystością. Najlepiej, jeśli będzie to osoba „z polecenia” czyli fotograf, który już uwiecznił w ten sposób ślub i wesele Waszych znajomych czy kogoś z rodziny. Jeśli nie znacie nikogo takiego, wówczas pozostaje Wam dokładne przeanalizowanie dostępnych ofert.

Wybierając odpowiedniego fotografa, nie możecie kierować się jedynie ceną za jego usługi. Co prawda nie zawsze niski koszt oznacza kiepskie wykonanie, ale lepiej unikać tego typu ofert. Najważniejsze jest tu przede wszystkim jego doświadczenie, które może udokumentować poprzez przedstawienie Wam swojego portfolio. Im bardziej jest ono bogate, tym większa szansa, że traficie na dobrego fachowca i profesjonalistę.
Wybierając fotografa, postarajcie się również odwiedzić w tym celu, co najmniej kilka różnych zakładów, aby mieć, w czym wybrać.
Dowiedzcie się również, jakie dodatkowe usługi oferuje fotograf i wlicza w cenę swojej usługi.

Ważną kwestią jest tu spisanie umowy z tego typu ekspertem. Dzięki temu, zyskujecie większą pewność, że osoba ta, nie wycofa się z błahego powodu w ostatniej chwili. Jeśli zależy Wam na całkowitym 100% profesjonalizmie, wówczas możecie udać się wraz z fotografem, na miejsce gdzie chcecie by odbyła się Wasza sesja. Dzięki temu zarówno Wy jak i sam ekspert, będziecie mieli czas i okazję do lepszego przemyślenia i przygotowania się do sesji.


dodano: 20.01.2016 15:26:50
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: fotograf, poznan, konin, slubny, wesele, poszukuje, zdjecia, slubne